Ознака: Гордана Силјановска Давкова

Коментари

Мицкоски и Силјаноска помалку од 180.000 гласови на претседателските избори

Сведоци сме на најсултанскиот избор на кандидат за претседател од страна на Христијан Мицкоски лично и персонално. Во ВМРО-ДПМНЕ не постои слободна мисла и демократија со години, но и Груевски […]

Избор на уредникот

Силјановска: Кон неистомисленик, што барате на овој профил?

Силјановска: Кон неистомисленик, што барате на овој профил?, ова прашање следеше по заканата за кривичен прогон кон, замислете, неистомисленик. Ете така популарната поранешна министерка на Бранко Црвенковски ГОГА СОРОС, се […]

Коментари

Свиркач: Гога СОРОС ни се заканува со кривични за коментар на Фејсбук

Опаа, уште не станала кандидат а Гога СОРОС (Гордана Силјановска Давкова) си гази по социјалните мрежи. Ненавикната дека може некој да има и различно мислење, оти на предавања студентите им […]

Избор на уредникот

Имала ли кандидатката Гордана Силјановска Давкова фришоп во време на транзицијата кога 300.000 луѓе останаа на улица?

Се разбира дека ДА. Тоа го потврдуваат стенограмите на Собранието на Република Македонија. Во прилог документи од таа трауматична транзиција во која 300.000 Македонци останаа на улуца! СТЕНОГРАФСКИ БЕЛЕШКИ ОД […]

Коментари Политички партии

Дали Никола Груевски ќе ја поддржи Гога – Сорос од Будимпешта?

Од партиски извори на Белата палата дознаваме дека раководството на ДПМНЕ веќе спрема голема местенка на конвенцијата за претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. Покрај тоа што комисијата за броење на гласовите […]

Издвојуваме

Состав на Владата на Бранко Црвенковски, еден од министрите и е Гордана Силјановска Давкова

Бидејќи некој смета на кратко паметење и се труди да се „заташкаат“ работите, ПУЛС24 реши да ве потсети на составот на Владата на Бранко Црвенковски од 1992 година. Повозрасните се […]

Македонија

Астеруд: Шокирана сум и уплашена од авторитарните и тоталитарните матрици во и околу власта

Како што веќе соопштивме зад можната претседателска кандидатура од ВМРО-ДПМНЕ на професорката Гордана Силјановска-Давкова застанаа триесетина универзитетски професори. Според анализата на “Независен“ се чини најголемо изненадување е потписот на професорката […]

Македонија

Јавен повик на професорите – Гордана Силјановска кандидат за претседател на Македонија

Јавен повик со барање јавноста да застане зад кандидатурата на универзитетската професорка Гордана Силјановска-Давкова за претседателка на Република Македонија упатија триесетина македонски професори. Како што велат тие, потребно е да се […]

Македонија

Допрва ќе видиме што се крие Преспанскиот договор

Во интервју за “Пресинг“ ТВ професоката од Правниот факултет на УКИМ, Гордана Силјановска Давкова истакнува дека постапката со референдумот е “правен вампиризам“, а одлуката за почеток на уставни промени е […]