Ознака: гради

Сцена

Само оваа старлета може вака да носи сако: Огромно деколте, а градите никаде ги нема

Британската старлета Кимберли Гарнер, која се прослави во реалното шоу „Made in Chelsea“, а потоа стана дизајнерка на костими за капење, со стил пристигна во Кан. Кимберли викендов дојде на […]

Живот

Оваа европска земја стана прва во светот која забрани силикони за гради

Франција стана првата земја на светот која воведе забрана за импланти за гради кои се поврзуваат со редок вид на рак на имунолошкиот систем. Со забраната биле опфатени неколку модели […]

Занимливости

Сакала поголеми гради, па животот си го претвори во пекол

Џеси, Американка која не сакала да го открие целосното име и возраста, го раскажала своето искуство по неуспешната операција за зголемување на градите кога морала да оди на втор зафат, […]