Ознака: гроб

Сцена

Решена мистеријта: Ова е мистериозниот човек кој се сликал на гробот на Аркан

Откако на Фејсбук се појави фотографија на човек кој премногу потсетува на Жељко Ражнатовиќ Аркан како стои покрај неговиот гроб, социјалните мрежи се преплавија од коментари за тоа кој би […]

Фото

Мистериозна фотографија од гробот на Аркан ја смрзнува крвта во вените. Кој е овој човек?

На Фејсбук се појави фотографија на која покрај гробот на Аркан стои човек кој многу потсетува на покојниот водач на тигрите.Како што теориите за лажната смрт на Аркан се популарни, […]

Култура

Оскаровецот Џон Сил положи букет цвеќе на гробот на Милтон Манаки

Традицијата на положување цвеќе на гробот на првиот филмски снимател на Балканот, Милтон Манаки (1880-1964), на Влашките гробишта во Битола, продолжи и на 37. ИФФК „Браќа Манаки“. Делегацијата, која ја […]

Живот

Го погребала синот пред пет години, а потоа дознала МОРНИЧАВА ВИСТИНА

Стејси  била во шок кога пред пет години ѝ кажале дека нејзиното  бебе е мртво и  дека веднаш по породувањето ќе биде погребано. Оваа вест  ја уништила психички и  емотивно […]

Балкан

Баба си ископала гроб и редовно го чисти веќе 20 години: Ќе заплачете откако ќе ја дознаете причината…

Инспирирана од верските предавања за животот и смртта кои ги слушала пред 20 години, 83-годишната Зејнеп за себе си ископала гроб и оттогаш секоја седмица го посетува и чисти за […]