Ознака: дамјан стојановски

Кошарка

Дамјан Стојановски мора да оди на итна операција по најновата повреда

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Дамјан Стојановски, повторно се соочува со пауза откако на натпреварот со Велика Британија во саботата го повреди коленото.Лекарските прегледи покажаа дека се скинати предните вкрстени лигаменти на […]

Сцена

Нашиот кошаркар ќе се ЖЕНИ!

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Дамјан Стојановски ја побара својата девојка за жена.Неговата идна сопруга е убавата Емилија Палашева, која пред некоја минута објави фотографија од интимниот момент. Ливчиња од ружи во […]

Кошарка

Дамјан Стојановски: Ќе се трудиме да одговориме на поставените задачи

Нашата кошаркарска репрезентација ги доби противниците за претстојното Европско Првенство во Словенија, во група сме со силните селекции на Србија, Литванија, Летонија, БиХ и Црна Гора. „Факт е дека ќе […]