Ознака: двор

Сцена

Еве што се наоѓа позади луксузната вила на Јелена Карлеуша, пејачката сподели ВИДЕО, прекрасна глетка!

Вистинска семејна оаза! Пејачката Јелена Карлеуша ги отвора вратите на домот само за пријателите и семејството, па освен во дневната соба и некои детали што може да се видат во […]

Вести

Правеле свадба во двор во Велес среде епидемија на коронавирус

СВР Велес поднесе кривична пријава против Р.Д.(41) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 08.05.2020, во периодот […]

Сцена

Сека Алексиќ објави несекојдневна глетка од својот прекрасен двор

Пејачката Сека Алексиќ често споделува фотографии од својот дом на социјалните мрежи, но тоа што го покажа овојпат, воодушеви многумина. Сека го фотографираше својот двор, а потоа ја објави фотографијата […]

Занимливости

Нешто чудно се случувало во нивниот двор: Кога ја виделе снимката останале во шок и страв

Застрашувачки момент бил забележан од надворешната камера во една семејна куќа во англиското село Игл, а сцената е забележана во дворот на поранешно училиште, кое е сега дом на едно […]

Живот

Што се може да ви се случи кога диво животно ќе ви дојде во двор?

Оние кои живеат надвор од градот, без разлика дали станува збор за село или планина или некоја приградска населба, понекогаш имаат прилика да присуствуваат на неверојатни средби меѓу своите миленици […]

Вести

Во двор од куќа во Тетово најдена торба со марихуана

Еден килограм непозната зелена тревлива материја најверојатно марихуана пронашла тетовската полиција во торба фрлена во двор од куќа на улицата „146“ во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.Според […]

Видео

Ископа дупка во својот двор и почна да ја полни со камења. Соседите помислиле дека е луд, но набрзо сфатиле дека прави нешто генијално!

Базен во двор е сонот на скоро секој маж. Овој  човек успеал да го  направи  сосема сам. Знаел дека  доколку сака да ужива во потполност,  мра да има  јасна визија  за […]