Ознака: девојки

Живот

Сите девојки треба да го стават ова под перница, а во сабота да замесат тесто за Водици

Богојавление Водици е еден од најголемите и најтешки христијански празници. Според Библијата, на овој ден се отворило небото и се слушнал божјиот глас. Според верувањата и обичаите, сите немажени девојки […]

Живот

Жените со мали гради имаат неколку предности

Градите на жените играат огромна улога во машката фантазија и тоа не е никаква новост. Но, фактот дека емотивната потреба на мажите ја одредува големината на градите на нивните избранички, […]

Живот

Жените повеќе сакаат мажи со диплома

Податоците од истражувањето на Техничкиот Универзитет Квинсленд во Австралија покажуваат дека образованието е најважна карактеристика, која денешните жени ја бараат кај мажите. Во студијата која опфатила 40.000 корисници на интернет […]

Живот

Зошто „лошите“ девојки се посреќни од „добрите“?

Џил П. Вебер, психолог од Вашингтон, тврди дека девојките уште од најрана возраст се обидуваат да создадат посреќно опкружување. Учат дека доброто однесување е полесно и поради тоа почесто им […]

Ракомет

Девојката на Карачиќ убедливо најзгодна по танга

Додека јавноста е во исчекување на вечерашниот меч во полуфиналето на ракометната лига на шампиони, вардарци освен поддршката од целата нација која им е најважна, тие ќе добијат и мотивација […]

Љубов и секс

Девојки,овие седум работи мора да ги знаете за мажите!

Врските често може да бидат полни со незгодни ситуации, главно, бидејќи мажите и жените не знаат како да ги прочитаат сигналите кои си ги праќаат едни со други.За олеснување на […]