Ознака: девојки

Мода

5 модели на панталони што летово ќе бидат попопуларни од фустанчињата и здолништата

Голем број жени за време на летните месеци ги туркаат своите панталони во задниот дел од шкафот, но изгледа дека оваа година правилата се менуваат. Летните панталони овозможуваат голем број […]

Живот

8 причини зошто треба да останете сингл во овој момент

Во одредени периоди од животот е добро да бидете сингл, па не очајувајте и посветете се на некои лични достигнувања додека го најдете вистинскиот партнер. Многумина мислат дека кога се […]

Мода

Ловато докажува дека слабите девојки веќе „не се интересни“

Американската пејачка и актерка, Деми Ловато, неодамна доби многу комплименти кога објави фотографија во проѕирна блуза и го покажа цврстиот стомак. Таа им се посветила на тренинзите после рехабилитацијата, откако […]

Живот

Луѓето кои носат очила се навистина попаметни од останатите?

Луѓето кои носат очила, на прв поглед изгледаат како да се попаметни од другите, а според научниците, се чини дека тука има нешто повеќе отколку само впечаток. Експертите од Универзитетот […]