Ознака: Дедо Мраз

Вести

Пожарникарите го донесоа Дедо Мраз на Детската клиника – на среќата на децата и нема крај!

Дедо Мраз со помош на пожарникарите од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје денеска дојде да ги израдуваа децата хоспитализирани на Универзитетската клиника за детски болести. Точно во 9 […]

Занимливости

Како да реагирате кога детето ќе ве праша дали постои Дедо Мраз?

Купувате божиќни подароци, печете торти, украсувате дрвја, гледате божиќни филмови во тие ретки моменти на мир, а потоа, како да е од ведро небо, едно дете ја изговара реченицата: „Дедо […]

Занимливости

Двајца станари добивале писма од деца наменети до Дедо Мраз, па решиле да почнат и да ги исполнуваат нивните желби

Што би направиле ако во текот на неколку месеци во вашето поштенско сандаче секој ден ќе најдете десетици писма упатени до Дедо Мраз? Токму тоа им се случи на Џим […]

Живот

Дедо Мраз раширил коронавирус: Наместо подароци, донел вирус меѓу најзагрозените, заразени 118 лица

Дедо Мраз кој посетил дом за стари лица во Белгија заразил 118 лица со Ковид-19. Според извештаите на локалните медиуми, синот на корисник во домот за стари лица во градот […]