Ознака: депресија

Живот

Ако често се досадувате, поголеми се шансите да влезете во депресија

Луѓето кои се способни долго да останат фокусирани на одредена задача се многу посреќни од оние кои лесно се лизнуваат во досадување, тврдат научниците. Ако често не знаете што да […]

Живот

Обрнете внимание на факторите кои го уништуваат вашето здравје: Лошиот брак му штети на срцето!

Луѓето кои се несреќни во бракот имаат поголем ризик од срцеви болести, покажуваат податоците собрани од 1.200 луѓе, на возраст од 57 до 85 години. Научниците додаваат дека овој ризик […]

Живот

Скриен симптом на депресија: За многу луѓе ова е невозможна задача!

За луѓето кои страдаат од депресија, секој ден е нова битка Авторката на книгата „Принцезата од Ајова“, М. Моли Бејкс, истакнала важен, но често занемарен симптом на депресија поврзан со […]

Сцена

“Бев во тешка депресија”: Бијонсе проговорела за раѓањето на близнаците и нејзиното тело по породувањето

Ова не е прв пат Бијонсе да се најде на насловната страница на модното списание “Vogue”, а сега не само што позирала туку била и главен уредник на ова септемвриско […]

Сцена

Кејти Пери во депресија- Која е причината?

Кејти Пери паднала во депресија поради релативно лошата продажба на последниот нејзин студиски албум „Witness“ од 2017 година. Тој ја достигна продажбата од 180.000 примероци, за разлика од албумот од […]

Сцена

Со години страдаше од депресија, дури после 50 години ја пронајде својата среќа и мир

Таа беше на врвот на музичката сцена и една од најплатените музички ѕвезди. Но, Џенет Џексон (52) откри дека не била среќна сè до неодамна. Вели дека се борела и […]

Живот

Жените кои се будат рано наутро секој ден се штитат од опасна болест, а не се свесни за тоа

Жените кои се будат рано наутро секој ден се штитат од опасна болест, а не се свесни за тоаЖените кои за себе велат дека се утрински птици имаат помали шанси […]