Ознака: диета

Нега и убавина

Рестриктивна диета vs. здрава исхрана: Кои се разликите и што е подобро?

Ако некогаш сте се обиделе да ослабите, тогаш јасно ви е колку е тешко да ја задржите новата тежина. Проблемот е што за оваа цел, најверојатно сте пробале некоја диета […]

Нега и убавина

Експресна диета со домати: Топи килограми за само неколку денови

Доматите се веројатно меѓу најчестите, најбарани и најпопуларни зеленчуци во светот. Според многумина, доматите се всушност овошје, но заради нивниот одличен вкус, спорот за овошје или зеленчук останува во позадина. […]

Занимливости

Имал 317 килограми и животот му висел на конец: Нема да верувате каква трансформација доживеа овој човек

Сал Парадисо (39) од Флорида тежел 317 килограми, но откако решил да ги промени навиките во исхраната, изгубил 219 килограми и ја постигнал посакуваната тежина. До 31 година, тој бил […]

Кулинарство

Диета со тиквички- За девет дена и до четири килограми помалку

Не го исцрпувајте организмот со гладување или строги диети, туку обидете се прво да го исчистите телото од токсините, а потоа да ги изгубите килограмите со тиквички. Нутриционистите ги препорачуваат […]

Нега и убавина

Без строги правила и без гладување: Оваа диета е полн погодок

За успешно намалување на килограмите не секогаш е најважно намалувањето на внесот на калориите, туку значајна улога игра и изборот на храна која лесно се вари. Посебно внимание треба да […]

Живот

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Има разни верзии на диетата со јајца и сите ветуваат значително губење на вишокот килограми. Дали навистина може да постигнете резултати со режим на исхрана базиран на јајца? Gravity Transformation […]