Ознака: диета

Нега и убавина

ДИЕТАТА НА КЕТРИН ЗИТ ЏОНС (49) ПОРАДИ КОЈА ИЗГЛЕДА СОВРШЕНО: Главната состојка е ОВАА СУПА, а за една недела ќе изгубите 6 килограми!

Кетрин Зета-Џонс има 49 години, а изгледа волшебно, сето тоа благодарение на супата од зелка, со која слабее. На часовите по мечување и јавање, познатата актерка добива кондиција и ги […]

Нега и убавина

Што е „појадок-диета“ и дали ни помага да изгубиме вишок килограми?

И бабите и мајките нè научија дека појадокот е најважниот оброк во денот и дека никогаш не треба да го прескокнуваме. Особено не треба да го прескокнувате ако сакате да […]

Нега и убавина

Не ви треба диета: Овие мали трикови ќе ви помогнат да изгледате подобро

Ако сакате да изгубите тежина, не треба да држите диети. Покрај тоа, експертите препорачуваат намалување на телесната маса со менување на навиките на живот или воведување на овие мали трикови […]

Нега и убавина

Подгответе се за есенска диета со одлични резултати: За само една недела ќе доживеете големи промени

Од есенските намирници може да се направи мени од кое можете да си обезбедите доволно хранливи материи да не бидете гладни, а притоа, да слабеете. Тикви, брокули, пиперки, домати, зелка, […]

Сцена

Се преполови: Македонската водителка не планира да запре тука, резултатите од диетата повеќе од видливи

Македонската водителка Бубе Јаневска пред еден месец во јавност откри дека пробала различни диети, кои воопшто не ѝ помогнале да ги намали вишокот килограми. Водителката сега на социјалните мрежи повторно […]

Нега и убавина

Last minute” диета-ослабете 4 килограми за 4 дена!

Ви ја претставуваме оваа диета, благодарение на која ќе ги изгубите несаканите килограми на прагот на летото. Бидејќи сè повеќе се ослободуваме од прегратката на зимата и облекуваме полесна гардероба, […]