Ознака: диета

Живот

Диета со лубеница

Доколку се одлучите за оваа диета ем ќе се освежите ем ќе ослабнете за само 5 дена. Бидејќи е омилена на многумина, убедени сме дека диетата нема да ви претставува […]

Нега и убавина

Неговото величество – краставица: Идеална диета за детокс и елиминирање на вишокот килограми без гладување

Диетата е многу полесно да се држи кога на дофат на рака имаме свежи намирници. Губењето килограми е полесно, а за тоа ви се потребни само седум дена. Состојките кои […]

Магазин

 Диета со риба и зеленчук

За љубителите на рибата и доброто здравје, ова е совршена диета. Диетата се спроведува десет дена, дава брзи резултати – загуба на три до четири килограми. По кратка пауза, диетата може […]

Нега и убавина

Комбинации на храна кои ќе ви помогнат во слабеењето без да гладувате

Доколку сте подготвени да почнете да слабеете по наталожените килограми зимава, тоа не значи дека треба да гладувате. Најчесто, слабеењето има најдобар ефект при добра и соодветна комбинација на храна. […]

Сцена

Откриена тајната на Колинда – како хрватската претседателка успеа да ги стопи килограмите?

Евидентно е дека претседателот на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ изгледа подобро од кога и да било. Тешко е да се поверува дека оваа дама има 50 години, бидејќи изгледа фантастично. Причината […]

Нега и убавина

Најбрзата диета го „запали“ интернетот! Можете да ослабнете дури 15 килограми!

Долго се трага по инстант решенија за губење на килограмите и отстранување на масните наслаги, па конечно, пронајдено е најбрзото решение. Имено, се работи за напивка која, првенствено е здрава, […]

Нега и убавина

За 1 месец цела облека ќе ви биде голема: Моќна напивка за брзо слабеење

Оваа напивка поттикнува слабеење и ги исфрла токсините од телото. 1 лимон 60 гр магдонос 60 мл вода Исечкајте магдонос и прелијте со врела вода. Оставете да се излади и […]

Живот

Се одрекол од храна и пиел само пиво, а неговиот резултат ги шокирал сите

Ако ги следите новостите во светот на фитнесот и здравата исхрана, веројатно добро знаете дека овие поими не одат рака под рака со алкохолот. Повеќето медицински експерти се сложуваат дека […]

Сцена

Диетата на Анџелина Џоли со години е главна тема: Преживува само со семиња и бомбони?

Тежината на Анџелина Џоли со години ги загрижува нејзините обожаватели. Актерката, која е висока 170 сантиметри, наводно пред една година паднала на само 40 килограми. Таа тврдеше дека тоа е […]