Ознака: диета

Нега и убавина

Дали смеете да јадете компир ако сакате да ослабете?

„Што повеќе зеленчук во исхраната“ е правило кое не е применливо на компирот. Поради количината на скроб во компирот, често се вели дека компирот дебелее па затоа многумина го сметаат […]

Кулинарство

Здрав појадок за слабеење: Седум рецепти за вкусни мафини

Режимот на исхрана за слабеење не значи изгладнување, туку внесување квалитетни калории. Нутриционистите препорачуваат во дневната доза овошје задолжително да вклучите зрнесто овошје како јагоди, боровинки, капини, малини и рибизли […]

Сцена

Се стопи за да заработи пари: Марија Шерифовиќ призна колку килограми ослабела

Српската пејачка Марија Шерифовиќ во следниот период ќе одржи неколку концерти во Белград , а по тој повод откри неколку интересни детали. -Ослабев десет килограми, а целта ми е уште […]

Сцена

Мараја држи диета која сите ја мразат! Ова морала целосно да го заборави за да симне 20 килограми!

Норвешки лосос и капари – тоа е наводно сè што јаде пејачката по цел ден, само за да ја одржи линијата совршена. Странските медиуми зборуваат за нејзината диета, која, како […]

Нега и убавина

 Чоколадото и виното се дозволени – Диетата со која Адел ослабе 45 килограми

Во последно време Адел привлекува најмногу внимание поради нејзината нова фигура. Наводно, пејачката следела план за исхрана со кој се губат дури 3,5 килограми неделно. Тренерот на Адел, Камила Годис, […]

Нега и убавина

Интуитивна исхрана – Можеме ли да го јадеме она што го сакаме и да слабееме?

Интуитивно јадење е пристап кон исхраната кој нè враќа во нашите корени, се обидува да ги идентификува специфичните потреби на нашето тело за одредена храна и, на крај, да создаде […]

Мода

Каква облека да носите додека сте на диети за драстично слабеење?

Ако сте на сериозно ригорозна диета и планирате да изгубите повеќе од 10 килограми, веќе знаете дека ќе мора да ја обновите и гардеробата откако ќе го постигнете резултатот. Но, […]

Нега и убавина

Најдобра диета е онаа според обликот на телото

Сите луѓе сме различно градени и имаме различно облици на телото, кои може да се поделат во основа на јаболко, круша, песочен часовник и правоаголник. Во продолжение прочитајте како секој […]