Ознака: диета

Нега и убавина

Диета на австралиски модел и фитнес тренер: Со 6 оброци, колагенско кафе и десерт

Лорен Симпсон, познат модел и фитнес-тренер од Сиднеј, Австралија, препорачува режим на исхрана кој се состои од шест оброка, колагенско кафе и десерт, секој ден. – Не ги бројам калориите, […]

Живот

Како да не јадете по 18 часот: Трикови за слабеење

Доколку сакате да постигнете идеална тежина неопходно е пред се ментално да се спремите за да може да направите физички промени на телото. За да ја постигнете целта, нутриционистите советуваат […]

Сцена

Кога ќе дознаете колку килограми ослабел Дарко Лазиќ за само 15 дена ќе ви се помати во умот

Српскиот пејач Дарко Лазиќ овие денови повторно е во центарот на вниманието откако сподели прва фотографија од ослабувањето што ги полуди фановите. Лазиќ ослаби толку многу што фановите дури се […]

Сцена

Сите се загрижени за нејзиното здравје откако ги пиеше овие пилули- дури и познатата водителка со совет за Ана Николиќ

Српската пејачка веќе со денови е топ тема во медиумите откако сподели фотографии од кои многумина се загрижија. Имено пејачката Ана Николиќ на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својот […]

Нега и убавина

Чоколадото и виното се дозволени – Диетата со која Адел ослабе 45 килограми

Во последно време Адел привлекува најмногу внимание поради нејзината нова фигура. Наводно, пејачката следела план за исхрана со кој се губат дури 3,5 килограми неделно. Тренерот на Адел, Камила Годис, […]

Нега и убавина

Поучна приказна во која ќе се пронајде секој вреден работник: Како мравката добила отказ?

Овој рецепт го користат и голем број манекенки пред некој важен настап, кога е потребно да имаат совршено рамен стомак. Смесата е здрава, па може било кој да ја користи […]

Кулинарство

Доколку ја јадете палентата на овој начин за четири дена ќе ослабнете и ќе ги исчистите цревата

На сите нас во одреден момент ни треба брзо решение кое ќе ни помогне да ослабнеме неколку килограми за краток временски период. Најдобрите резултати даваат решение кое му годи на […]

Нега и убавина

Жените полудеа по оваа 7-дневна диета: Не мора да се откажете од ниедна намирница, а постои и нешто подобро!

За да го спречите тоа или да се ослободите од вишокот, обидете се да се придржувате до лесната диета, со помош на која може да загубите до три килограми, а […]

Сцена

Наде Талевска се преполови: „Мамев со диетата ама пак ослабнав 20 килограми“

Македонската оперска дива, Наде Талевска, после трите бремености имаше вишок килограми за кои најголем дел од јавноста мислеше дека нема никогаш да ги симне. Но, Талеска направи неверојатна трансформација од […]