Ознака: донација

Живот

Ана и Игор од Битола за својата свадба наместо цвеќе, побараа нешто што ги изненади сите

Водени од девизата дека секогаш е вистинско време да се направи нешто добро и дека нашето малку за некого значи многу, младата брачна двојка Ана и Игор Стојанови деновиве направија […]

Локална самоуправа

Трајковски посети 8- члено семејство од Инџиково и им додели помош

Секој ден е време кога треба пријателски да си подадеме рака и взаемно да си помагаме. Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, го избра овој голем празник да ја […]

Издвојуваме

Клима уреди и компјутери- донација од ОКТА за Општата болница во Гостивар

Општата болница во Гостивар доби клима уреди и компјутери, донација од компанијата ОКТА. Соодветно на потребите на болницата, опремата e наменета да ги подобри условите за пациентите, како и за вработените, обезбедувајќи средства […]

Вести

Рускиот центар при УКИМ доби донација од 1.100 книги од Фондот „Руски мир“

Висока делегација од Фондот „Руски мир“ денеска на Рускиот центар при Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ во Скопје му предаде донација од 1.100 книги.  Во присуство на заменик министерот за […]

Издвојуваме

Голема донација на „Бимилк“ за социјално загрозените деца

Млекара АД Битола почна голема хуманитарна акција во која донира 12.000 пакувања Битолски густ јогурт во повеќе институции и организации низ Македонија.Со акцијата се опфатени установи и центри за згрижување […]

Вести

Донација на теренски возила од ЕУ за справување со миграцијата

Еврокомесарот за соседска политика и преговори за проширување Јоханес Хан, кој од вчера е во посета на Република Македонија, денеска во Министерството за внатрешни работи  ќе предаде сертификати за донација […]

Вести

Донација од Германија за македонската граничната полиција

Донација од Германија која се состои од четири возила марка „Дачиа Дастер“ со вредност од 60 илјади евра денеска доби Министерството за внатрешни работи на Република Македонија за потребите на […]

Издвојуваме

Жито Лукс донира производи за бездомниците!

Жито Лукс донира производи за помош на бездомните лица погодени од ниските температури и снежните врнежи. Помошта се состои од прехранбени производи со кои ќе се задоволат дневните потреби на […]