Ознака: донација

Сцена

Изгледа како да ја цртало дете- Фотографија на Бритни продадена за 10.000 долари

Бритни Спирс го остави микрофонот и се фати за четката за сликање, а нејзиното “ремек дело” е продадено верувале или не за 10.000 долари.Сепак, се работи за хумана акција бидејќи […]

Живот

Алкалоид донира еден милион денари за Детска клиника!

Позиционирајќи ја општествената одговорност на врвот на агендата на своето делување, Алкалоид и годинава ја продолжи хуманата мисија чија главна цел е унапредување на позитивните општествени вредности.Седми пат по ред, […]

Сцена

Славната пејачка донира милион долари за родното Порторико

Американската пејачка Џенифер Лопез чии родители се Порториканци, вети еден милион долари за опоравување на Порторико од ураганот Марија.Таа изјави дека ќе даде пари на различни хуманитарни организации за да […]

Сцена

Позната пејачка донира милион долари за родното Порторико

Американската пејачка Џенифер Лопез чии родители се Порториканци, вети еден милион долари за опоравување на Порторико од ураганот Марија.Таа изјави дека ќе даде пари на различни хуманитарни организации за да […]

Издвојуваме

Медицински апарати за две институции- донација од Жито Лукс

Водени од компаниската филозофија за општествена одговорност и помош на заедницата, Жито Лукс во континуитет спроведува донаторски кампањи. Минатата година компанијата одбележа 70 години постоење, а средствата кои беа планирани […]

Издвојуваме

Медицински апарати за две институции- донација од Жито Лукс

Водени од компаниската филозофија за општествена одговорност и помош на заедницата, Жито Лукс во континуитет спроведува донаторски кампањи. Минатата година компанијата одбележа 70 години постоење, а средствата кои беа планирани […]

Локална самоуправа

Фондацијата Македонско наследство „Тодор Александров“ Ресен на ООУ „Ѓорче Петров“- Скопје, му донираше 250 пакети со училиштен прибор.

Училишниот прибор ќе биде поделен на учениците од социјално ранливите категории. Исто така сакаме да истакнеме дека Фондацијата преку извршниот директор Доц.Др. Никола Митровиќ Бабе и училиштето преку директорот Зоран […]

Издвојуваме

Донација на Филип Морис ТКП го помогна реновирањето на ОУ Коле Неделковски

Новата школска година во ОУ Коле Неделковски, учениците ја започнаа во комплетно реновирана зграда резултат на донацијата од Филип Морис ТКП. Нови врати, замена на старите оштетени подови и свежо […]