Ознака: донација

Вести

Трајковски: Неопходна е донација во вода, храна и средства за хигиена

Благодарение на брзата интервенција голем број од граѓаните се спасени. Во овој момент приоритет е заедно со институциите, координирано да дадеме прва помош на оние граѓани на кои тоа им […]

Живот

Дете влегло во болница со корпа: Сите плачеле кога виделе што има во неа!

Кејтлин Мејбрајд, директорка на Здружението за доброволци на Клиниката за детски болести во Колорадо, кажала дека подароците многу им значат на малите пациенти.Герет Лори (11), кој сака да игра бејзбол, […]

Вести

ВИДЕО: „Дарежливиот“ Заев за „шарените“ донираше само 3.000 денари!

Ништо подарежлива не беше ниту Шекеринска која со нејзиниот сопруг тежат милиони евра и имаат голем број куќи и станови, пренесува Телеграф.На денешната акција каде се собираа пари за демонстрантите […]