Ознака: донација

Сцена

Јелена Карлеуша ќе го донира целиот хонорар од настапот за Нова година

Пејачката Јелена Карлеуша целиот хонорар од настапот на Нова година 2020 ќе го донира во добротворни цели, пренесува српски “Телеграф“. Тие пишуваат дека оваа година нејзиниот костим и сценографија нема да […]

Живот

Гест за поздравување: Ресенски мотел дел од своите приходи секој месец ќе ги донира во хуманитарни цели

Се сеќавате ли на мотелот кој минатата зима за време на снежните денови кога патиштата беа завеани им понуди бесплатно сместување на сите кои се нашле во Ресен? Да тоа […]

Живот

Зошто не треба да ја поклонуваме својата облека, ниту пак да носиме туѓа?

Пабло Пикасо живеел 92 години, и целиот живот се придржувал кон еден принцип – својата облека и личните ситници, никогаш не ги подарувал на други луѓе. Кога облеката ќе ја […]

Вести

Апел за помош: Потребни се пари за обновување на станот кој целосно изгоре во Кисела Вода

На социјалните мрежи кружи апел за донации и собирање на пари за обновување на станот кој целосно изгоре во неодамнешниот пожар во зграда во населбата Кисела Вода. -Другари, во пожар […]

Вести

Луѓе, споделете и доколку можете помогнете: Маја бара донор за да ја победи леукемијата

Маја Рековиќ е болна од леукемија и потребен е и донор за да ја победи болеста. „Барајќи донор за да ја победам леукемијата, сретнав луѓе, кои безусловно и несебично дојдоа […]

Uncategorized

Камчев му дал на Мицковски донација од милион денари?

Господине Христијан Мицковски често се шегувам на ваша сметка често и вистини ОБЈАВУВАМ за вас, сега сакам да ве прашам една работа, дали вечерта кога бркавте пратеници, потпретседатели, братучеди кога […]

Живот

Лажејќи дека боледува од рак, земала 39.000 долари

27-годишната Луси Виланд од Австралија уапсена е и обвинета дека со лага и на нечесен начин заработила 55.000 австралиски долари (39.000 американски долари) кои ги добивала од разни хуманитарни фондови, […]

Занимливости

Бил Гејтс ќе донира 460 милиони долари за локални училишта во САД

Фондацијата на основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс ќе донира 460 милиони долари за програми кои во наредните пет години ќе им помогнат на сиромашните и маргинализирани ученици да се запишат […]