Ознака: Драчево

Сцена

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и пржеше ајвар, а сподели и рецепт за „драчевско малиџано“

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во својот дом во Драчево. Имено таа на Инстаграм постави две видеа – на едното се гледа како меша ајвар заедно […]

Црна хроника

Во стравичната сообраќајка кај Драчево загинал поранешен полицаец и целото негово семејство

Цело семејство настрадало во тешката сообраќајна несреќа која во доцните часови се случи кај бензиската пумпа „Лукоил“ на влезот во Драчево, пренесува „Магазин“. Според неофицијалните информации на порталот, во сообраќајката […]

Црна хроника

Пожар зафати две куќи во Драчево- го гаснеле 5 возила и 13 пожарникари

Пожар зафати куќи- лепенки во Драчево. Според информациите од Противпожарната бригада на Град Скопје, пожарот избувнал ноќеска по полноќ на улицата Стари Новаќиња бр.42 и 44 во населбата Драчево. Пет […]

Вести

Соседите за хоророт во Драчево: Што велат за момчето кое ја закла баба си?

Ден по грозоморното убиство, крим-техничари се уште собираат докази од семејната куќа на улицата „Антон Димитров“ во скопско Драчево, во која дваесетгодишно момче со нож ја усмрти баба си. Момчето […]

Вести

Сквернавени три надгробни плочи на гробиштата во Драчево

Сквернавени три надгробни плочи на гробиштата во ДрачевоВчера во Полициска станица Драчево, Б.Б., А.Ј. и С.П., пријавиле дека од месец Јули 2017 година до денот на пријавувањето, на гробиштата во […]

Локална самоуправа

Во тек е акција за расчистување на депонијата во село Драчево

Продолжува континуитетот на локалната самоуправа за чистење на дивите депонии на територија на општина Кисела Вода.Градоначалникот на општината денес беше на ул. Герника во селото Драчево каде веќе трет пат […]

Локална самоуправа

Градоначалникот Беличанец- Алексиќ изврши увид во третата фаза од проектот за подобрување на безбедноста во сообраќајот во населба Драчево

Општина Кисела Вода ја заокружува третта фаза на проектот за подобрување на сообраќајната безбедност во населбата Драчево, што опфати обнова и поставување на нова хоризонтална и вертикална сигнализација.Откако во првата […]