Ознака: Емина Јаховиќ

Сцена

Не беше на свадба кај братот поради неговата сопруга: Кога ќе видите што и подари Емина за роденден на својата снаа се ќе ви стане јасно

Иако на големо српските медиуми шпекулираа дека пејачката Емина Јаховиќ не зборува со својата снаа за брат на која не и беше ниту на нејзината свадба, сепак наводите се невистинити. […]

Сцена

Ова е братот на Емина Јаховиќ на кого не му беше на свадба

Познатата пејачка Емина Јаховиќ израсна во петочлено семејство во Нови Пазар, а покрај мајката ги има и својата сестра и брат, додека нејзиниот татко починал кога таа имала само 13 […]

Сцена

Дали Емина им признала на децата дека е повторно заљубена?

Пејачката Емина Јаховиќ ме крие дека е заљубена во човекот кој по разводот со Мустафа Сандал и ја врати насмевката на лицето. Станува збор за турскиот милијардер Садатин Саран со […]

Сцена

Емина Јаховиќ и турскиот милијардер се смириле, но тој поставил еден услов

Врската меѓу Емина Јаховиќ и турскиот милијадер предизвика големо внимание во јавноста. Тие беа во врска, но наводно се скарале бидејќи Емина во едно интервју истакна дека не планира повторно […]

Сцена

На турскиот милијардер му беше тешко да ја освој, а сега Емина Јаховиќ откри зошто никогаш повеќе нема да се омажи

Пејачката Емина Јаховиќ оваа година му стави точка на бракот со турскиот пејач Мустафа Сандал со кого има и две деца, откако во јуни годинава по 12 години брак судски […]

Сцена

Пејачката Емина Јаховиќ ја накити елката

Емина Јаховиќ после разводот со сопругот Мустафа Сандал ужива во врската со новиот избраник милионерот Садетин Саран, а колку силно ги исчекува празниците покажува фотографијата која ја сподели на Инстаграм. […]

Сцена

Само Емина го може ова: Облече “едноставно“ парче, а на неа изгледа како да чини милион долари

Убавата пејачка Емина Јаховиќ претставува модна икона кај девојките и жените. Со своето најново издание докажа дека заслужено претставува пример за тоа како треба да се изгледа.   View this […]

Сцена

По сообраќајната несреќа: Еве како изгледа Емина

Емина Јаховиќ вчера доживеа сообраќајна несреќа во Белград, а менаџерот на познатата пејачка откри повеќе детали за истата. -Џипот на Емина, со кој управувал нејзиниот возач се судри со автомобил […]