Ознака: емоции

Љубов и секс

Неколку причини зошто мажите не изразуваат емоции

Ве повредува кога имате многу заеднички работи со партнерот, а чувствувате дека тој се однесува студено кон вас. Во тие моменти, барате причина за таквото однесување. Мажите, за разлика од […]

Живот

Како емоциите го уништуваат телото: Од страв страдаат бубрезите, од тврдоглавост – половината

Емоциите се специфичен вид состојби и процеси во човечката психа, кои се манифестираат за време на различни настани, појави и ситуации. Секојдневно доживуваме и до стотина различни емоции, без да […]

Живот

Падна на колена пред жената која ја барала цел живот: Емотивна средба помеѓу мајка и ќерка после 52 години

Ен Блоџет (73) не ја видела својата ќерка Лори Јонкас откако ја дала на посвојување, а тоа се случило во септември 1965 година. Кога се одлучила на таков чекор Ен […]

Живот

Да загубите милениче е многу потешко отколку што многумина мислат…

Ако сте сопственик на домашно милениче, веќе знаете дека не постојат зборови со кои можете да ја опишете радоста и љубовта кои ова животинче ги носи во вашиот дом. Миленичињата […]

Занимливости

По три години го пронајде своето милениче: Човек од Белград не може да ги запре солзите

Кога пред три години исчезнало кучето Ема, нејзините сопственици биле скршени. Ја барале насекаде, но никаде ја немало, се до вчера, кога повторно се сретнаа. Никој не знае што се […]

Живот

9 знаци дека имате силен карактер, но и дека сте многу емотивни!

Да се биде истовремено и силна и чувствителна личност е навистина тешка работа. Вашите пријатели и познаници би ве опишале како бестрашни и храбри, но само оние кои навистина добро […]

Живот

Тагата ги слабее белите дробови, грижата предизвикува карцином

Како што стресот влијае врз работата на срцето, така и некои силни емоции влијаат врз некои други органи. Алтернативната медицина го поврзува негативното мислење и чувства со некои болести. Овие […]

Занимливости

Ова куче 8 години го чекаше сопственикот по неговата смрт, сега запрело и неговото срце

Хачико, кучето од Крит кое го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, почина после осум години. За последните осум години, кучето одело секое утро во локален супермаркет во селото […]

Живот

Писмо од кое ќе ве полазат морници: „Промашени поврзувања“ е вистински хит на интернет

Писмото на еден човек од Бостон, наречено „Промашени поврзувања“, посветено на жената која што ја сретнал на новогодишната вечер во 1972 година стана вистински хит на интернет. Треба да го […]

Живот

Овие пет емоции се толку силни што можат да доведат до проблеми со внатрешните органи

Како што стресот влијае на работата на срцето, така силните емоции можат да влијаат и на некои други органи.Алтернативната медицина го поврза негативното размислување и чувства со некои болести. Овие […]

Сцена

Река солзи: Гоца Тржан ТРОГНАТА од изведбата на кандидат во „Пинкови ѕвездички“

Оние кои го следат ова музичко талент шоу, сигурно ќе бидат заинтересирани да знаат што ги очекува.Во петок ќе биде прикажано новото издание на „Пинкови ѕвездички“, а во видеото подолу […]

Живот

Осум знаци дека сте на вистинскиот пат во животот, дури и да не ви се чини дека е така

Како може да знаете дали сте на вистинскиот пат? Понекогаш животот ни дава лекции кои треба да ги научиме пред да продолжиме напред. Овие промени може да изгледаат многу тешки […]