Ознака: епидемија

Контроверзни фајлови

ЕДИНИЦАТА 731 или КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СВЕТОТ ПО ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНА

Секако дека правевме биолошки  експерименти и на деца, зашто најверојатно нивните татковци беа шпиони. И секако дека такви експерименти ќе се случуваат и во иднина, затоа што кога си во […]

Вести

За вкупно 179 лица поведена постапка заради непочитување на здравствените прописи за време на епидемија

Основните јавни обвинителствата до овој момент повеле постапки и донеле одлуки за 179 лица кои не постапиле согласно здравствените прописи за време на епидемија, информираат од Службата за односи со […]

Вести

Шпанија го мина психолошкиот праг од над 10 илјади заразени, речиси 500 смртни случаи

Во Шпанија се регистрирани повеќе од 10 илјади случаи на заболени од новиот коронавирус, соопшти шефот на здравствената служба Фернандо Симон. Во Шпанија за едно деноноќие се регистрирани 1337 случаи, […]

Uncategorized

Пандемијата на КОРОНА ВИРУС ја избрка кралицата Елизабета Втора од Бакингемската палата

Пандемијата на КОРОНА ВИРУС ја избрка кралицата Елизабета Втора од Бакингемската палата. Кралицата (93) и принцот Филип (98) овој викенд се однесени во замокот Виндзор, каде ќе останат во карантин […]

Балкан

Грција: На 48 часа затворени училишта, театри, кина, музеи во три региони

Со сериозна пневмонија, но во стабилна состојба се лекува во грчкиот град Патра, лицето заразено со новиот коронавирус, последниот потврден случај во Грција, а паралелно Министерството за здравство донесе вонредни […]

Вести

Иран им забрани влез на Кинезите во земјата! Причина: коронавирусот

Иран го забрани влезот во земјата за кинеските државјани во екот на ширењето на новиот коронавирус во Исламската Република, каде до сега умреа 26 лица, соопшти денеска иранската агенција Ирна. […]

Балкан

Стабилна состојбата на Гркинката со констатиран коронавирус

По потврдениот прв случај на коронавирусот во Солун кај 38-годишна жена, грчките власти ги идентификуваат луѓето со кои таа стапила во контакт, од моментот кога тргнала од Италија за Грција, […]

Балкан

Коронавирус во Македонија – Еве каква е состојбата во регионот, каде има потврдени случаи

На Балканот каде има повеќе од 40 милиони жители досега се регистрирани пет заразени со новиот коронавирус (Ковид-19). Нема починати од тој вирус. Тројца се заразени во Хрватска, еден во […]

Вести

ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА!- НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА

Сител екслузивно дознава дека македонска државјанка која неодамна се вратила од Италија и која утринава поради симптоми на грип побара помош на Инфективната клиника е позитивна на корона вирус. -Неофицијално […]

Вести Видео

Еве како властите во Кина се справуваат со заразен од Корона (видео)

Еве како властите во Кина се справуваат со заразен од Корона (видео) Вооружени до заби, им приоѓаат на луѓето кои имаат зголемена телесна температура и симптоми на коронавирусот, а “пресметката“ […]

Вести

Прв случај на коронавирус во Романија

Во Романија е потврден првиот случај на коронавирус кај едно лице кое пред три недели се вратило од Италија, објави денеска локалната телевизија Реалитатеа плус, јави БГНЕС. Телевизијата, повикувајќи се […]