Ознака: есен

Вести

Денеска облачно и свежо, утре слично време- особено подгответе се за тоа што доаѓа од понеделник!

Времето во државата ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 11 […]

Мода

Ова се најпосакуваните здолништа за оваа есен: Во нив секоја жена изгледа феноменално

Овие три парчиња се одлична инвестиција оваа есен. Со ваквите здолништа, секој стајлинг ќе изгледа интересно, а она што е најдобро е дека можат да се комбинираат со многу работи […]

Вести

Сончево и топло време уште денес, значителен пад на температурата од четврток

Времето во Република Македонија ќе биде претежно сончево со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од 19 до 26 […]

Вести

Топло и сончево време и денес – Еве кога ке дојде првиот дожд

Сончево и топло време со слаб ветер од северен правец не’ очекува денес . Утринските температури ќе се движат од -3 степени во 7. Дневните максимални температури ќе достигнат 28 […]

Мода

Стилски модни комбинации во кои доминираат чизмите над колена

Чизмите се нашите омилени модни додатоци за време на зимите, а титулата за најатрактивен модел и оваа сезона им припаѓа на високите чизми. Модните куќи и познатите брендови нудат елегантни, […]

Мода

Розов мек капут за разбивање на есенската монотонија

Иако времето и понатаму е прекрасно како за есен, ладните температури полека но сигурно пристигнуваат, па затоа е и време да го освежиме својот гардеробер со атрактивни и истовремено удобни […]