Ознака: жељко јоксимовиќ

Сцена

Пред бракот со Јована беше лудо заљубен во оваа убавица – таа му роди ќерка, а во минатото важела за најубава во целиот град

Жељко Јоксимовиќ со години ужива во бракот со водителката Јована Јоксимовиќ со кој има три деца. Но, сепак пред бракот со водителката, тој бил во брак со жената која важеше […]

Сцена

Браво љубов на тато: Жељко Јоксимовиќ е горд на својата ќерка поради овој голем успех

Мина Јоксимовиќ која телентот го наследила од нејзиниот татко Жељко, се пофали со својот успех на социјалните мрежи, а познатиот покажа колку е горд на неа. Жељко ја објави песната […]

Сцена

Тој му е вкусот: Јована сите ја знаете, а знаете ли како сега изгледа првата жена на Жељко Јоксимовиќ?

Мина Јоксимовиќ е ќерка од првиот брак на еден од најпопуларните пејачи во регионот, Жељко Јоксимовиќ. Таа наследила извонреден талент за музика од нејзиниот татко, кој допрва треба да го […]

Сцена

Откажан настапот на Јоксимовиќ на Охридско лето: Нема да судиме кој сакаше да не омаловажи

Настапот на Жељко Јоксимовиќ кој деновиве предизвика низа реакции во јавноста беше дел од работната верзија на програмата на Охридско лето. Како Национална установа официјалната програма ја соопштуваме на прес […]

Сцена

Пластични столчиња и стара дрвена ограда: Од тука избегал пред 27 години, само да дознаете каде живеел Жељко Јоксимовиќ…

Пејачот Жељко Јоксимовиќ (48) израснал во Ваљево заедно со братот Саша и родителите Весна и Бранислав. Таму завршил гимназија и во 1993-та се преселил во Белград каде запишал факултет за […]

Сцена

Се огласи Жељко Јоксимовиќ: „Време е да се преиспита начинот на гласање“- еве за пејачот кој е победник на Евровизија

Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија“, порачува Жељко Јоксимовиќ, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник […]

Сцена

Еве што луксузно и подарил Жељко Јоксимовиќ на Јована на Велигден, водителката останала без текст

Подарок на кои многумина му завидуваат. Пејачот имено се одлучил да ја изненади својата сопруга, водителката Јована Јоксимовиќ со луксузен одмор на егзотична дестинација. Пред Велигден тој и подарил ваучер […]