Ознака: жељко јоксимовиќ

Сцена

Откажан настапот на Јоксимовиќ на Охридско лето: Нема да судиме кој сакаше да не омаловажи

Настапот на Жељко Јоксимовиќ кој деновиве предизвика низа реакции во јавноста беше дел од работната верзија на програмата на Охридско лето. Како Национална установа официјалната програма ја соопштуваме на прес […]

Сцена

Пластични столчиња и стара дрвена ограда: Од тука избегал пред 27 години, само да дознаете каде живеел Жељко Јоксимовиќ…

Пејачот Жељко Јоксимовиќ (48) израснал во Ваљево заедно со братот Саша и родителите Весна и Бранислав. Таму завршил гимназија и во 1993-та се преселил во Белград каде запишал факултет за […]

Сцена

Се огласи Жељко Јоксимовиќ: „Време е да се преиспита начинот на гласање“- еве за пејачот кој е победник на Евровизија

Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија“, порачува Жељко Јоксимовиќ, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник […]

Сцена

Еве што луксузно и подарил Жељко Јоксимовиќ на Јована на Велигден, водителката останала без текст

Подарок на кои многумина му завидуваат. Пејачот имено се одлучил да ја изненади својата сопруга, водителката Јована Јоксимовиќ со луксузен одмор на егзотична дестинација. Пред Велигден тој и подарил ваучер […]

Сцена

Еве како Жељко Јоксимовиќ на својата ќерка и го честиташе роденденот

Ќерката на познатиот пејач Жељко Јоксимовиќ Мина Јоксимовиќ го прослави својот 23-ти роденден. Нејзиниот татко на својот Инстаграм профил објави фотографија со својата ќерка на која има и роденденска торта […]

Сцена

Жељко Јоксимовиќ тргнал на настап, па доживеал непријатност!

Еден од најпопуларните пејачи на српската естрада, Жељко Јоксимовиќ доживеа непријатност во Црна Гора, а драмата траела неколку часа. Имено, кога бил на влезот во Будва, членовите на бендот му […]

Uncategorized

Драма: Јована и Жељко тргнаа на првиот одмор со близначките, но по пат им се случи ова

Како би се одмориле од многуте работни обврски, Јована и Жељко Јокимовиќ се упатиле во Грција на одмор, во едно луксузно одмаралиште. Ова е прв испланиран пат со близначките Ана […]

Сцена

Братот на Жељко Јоксимовиќ објави фотографија по боксерици, но жените полудеа по ова

Братот на познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ овие денови е во центарот на вниманието низ целиот Балкан освојувајќи ги женските срца. Станува збор за фотографија која предизвика бура од реакции […]

Сцена

Жељко и Јована купуваат луксузна вила – Од сумата ќе се шокирате

Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ и водителката Јована веќе подолго време се во преговори да купат луксузна вила, пишуваат српските медиуми. Водителката и пејачот кој во моментов живеат во дуплекс […]

Сцена

Видео: Жељко Јоксимовиќ си ја отвори душата во „Еден на еден“

Во неделата во најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“, имавте прилика да го гледате гостувањето на еден од најпознатите изведувачи на овие простори,  Жељко Јоксимовиќ, кој се разбира, и […]