Ознака: жељко јоксимовиќ

Сцена

Јоксимовиќ: Во Македонија се чувствувам како дома

Во пресрет на големиот спектакуларен концерт најавен за 11 ноември во арената Борис Трајковски екипата на Курир направи ексклузивно интервју со најголемата балканска музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, а за тоа […]

Сцена

Јована за прв пат се појави во јавноста по породувањето

Јована за прв пат  се појави  во  јавноста по породувањето.Родителите на тригодишниот Коста и едномесечните близначки Срна и Ана, Жељко и Јована Јоксимовиќ решиле да си дозволат малку време за […]

Сцена

Јована му упати порака на Жељко на социјалните мрежи

Познатата српска водителка Јована Јоксимовиќ, а воедно и сопруга на Жељко Јоксимовиќ неодамна се породи и на свет ги донесе близначките Срна и Ана преку социјалните мрежи му упати порака […]

Сцена

Еве како изгледа синот на Жељко и Јована Јаксимовиќ

Знаеме дека неодамна семејството Јоксимовиќ стана побогато за две деца, односно близначките Ана и Срна.Тоа не е прво дете на Жељко и Јована, бидејќи пред тие официјално да стапат во брак […]

Сцена

„Многу сум возбуден“: Жељко откри на кого личат близначките!

Поп пејачот Жељко Јоксимовиќ вчера стана татко на близначки. Тој за медиумите откри на кого личат девојчињата, признава дека е возбуден и тоа дека не спиел цела ноќ.-Уморен сум. Не […]

Сцена

Колку плати Жељко Јоксимовиќ за породувањето на Јована?

Јована Јоксимовиќ, сопругата на Жељко Јоксимовиќ, пред два дена се породи со близначките Ана и Срна. Јована се породила со царски рез во приватна болница во Белград.На породувањето присуствувал и […]