Ознака: жељко јоксимовиќ

Сцена

Жељко Јоксимовиќ објави прекрасна вест!

Жељко Јоксимовиќ уште еднаш покажа колку е среќен со своето семејство и наследниците.Мина Јоксимовиќ, ќерката на поп-ѕвездата, го слави својот 22-ри роденден, а пејачот со фотографија од својата миленичка и […]

Сцена

Многу малку остана до породувањето – Јована во центарот на вниманието

Јована Јоксимовиќ, сопруга на Жељко Јоксимовиќ, ситно брои до породувањето. Имено убавата водителка би требало да се породи во септември и на свет да донесе близнаци.   Иако темепратурите се […]

Сцена

Пред Јована и Леонтина: Нема да верувате со која позната личност пејачот Жељко бил во врска!

Жељко  Јоксимовиќ денес е во  среќен брак со  водителката Јована Јоксимовиќ а никогаш не би погодиле со кого бил пред неа. Имено, додека не ја запознал својата сопруга, пејачот се забавувал […]

Сцена

Не се појавува во јавноста: Еве како изгледа сопругата на братот на Жељко Јоксимовиќ

Помладиот брат на Жељко Јоксимовиќ, Саша, е веќе осум години во брак со Невена.Помладиот брат на Жељко Јоксимовиќ, Саша, е веќе осум години во брак со Невена. Саша за својата […]