Ознака: занимливости

Занимливости

Смешни фотографии од мажи кои отишле на шопинг со нивните партнерки

Секој што смета дека кавалерите не постојат, ги нема забележано „мизерните мажи“ по трговските центри. На следниве фотографии можете да видите мажи кои отишле на шопинг со нивните партнерки, но […]

Занимливости

Пилотот преку разгласот проговори само четири збора- следуваше молк и солзи

Пилотот наместо да ги информира патниците за летот тој се огласи преку разгласот и изговори само четири збора од кои многумина заплакаа. Станува збор за турски пилот и екипаж во […]

Занимливости

Жена возела по пруга бидејќи така и покажувала навигацијата

Дали ќе направите се што ви кажува системот за навигација во возилото? Ова прашање се наметна по објавувањето на видеото на една жена, која слепо слуша што и вели уредот. […]

Занимливости

Германците лудуваат по Застава 101- тие се трошат како алва само поради една единствена причина

Иако одамна не се произведуваат моделите на Застава 101, овие автомобили се многу популарни во Германија од страна на тамошните колекционери. Еден од нив е Босанецот Дино Чолиќ кој е […]

Занимливости

Објавила фотографија од запросувањето и станала хит на интернет – Еве зошто

Штом ќе се верите, веднаш „мора“ тоа да го споделите на социјалните мрежи, но доколку ноктите не ви се средени, еве го решението… Бидејќи правилно е запросувањето да биде изненадување, […]

Занимливости

Научници открија полжав стар 99 милиони години

Кинески научници открија полжав стар 99 милиони години. Праисторискиот примерок е пронајден во парче килибар во Мјанмар, објави „Нешанл џеографик“. Ова е можеби едно од најзначајните откритија во историјата на […]

Занимливости

Водителот сакаше да направи селфи среде вестите, потоа падна од столчето

Водителот на Фокс Њуз Рајмонд Ајоро стана хит на интернет откако сакаше да направи селфи со својата колешка водителката Лаура Играхам. Водителскиот пар среде емисија извади пиво за да наздрави […]

Занимливости

Мигрант легнал на покривот на камион и мислел дека никој не го гледа

Мигрантите на различни начини гледаат да стигнат до Европа, па така еден е снимен во многу ентузистички обид. На Фејсбук кружи снимка од еден мигрант снимен во пристаниште во Мароко […]

Занимливости

Најсурово запросување: Таа му кажа „ДА“, но многу девојки би го прогласиле за мртов

Еден маж ја лажираше својата смрт на мотор во сообраќајна несреќа, а потоа “се врати во живот” за да ја запроси својата вознемирена девојка. Снимката од овој настан е забележана […]

Занимливости

Погледнете колку време мажите поминуваат во тоалет, криејќи се од вас и домашните обврски

Многу често можете да слушнете дека жените зборуваат како немаат доволно “време за себе”, но изгледа дека тоа и не е толкав проблем за мажите, кои изгледа откриле совршен начин […]

Занимливости

Ова се најчудните запросувања кои ги доживеале жените

Запросувањата важат за многу романтични настани, но дека не е секогаш така, говорат искуствата на повеќе жени. Некои жени откриле како изгледало нивното запросување, додека други ги прераскажуват искуствата на […]

Занимливости

Татко ја изведе невестата на прв танц, а потоа замеша со колковите и го украде шоуто

Откако младата сподели видео на својот Фејсбук профил, луѓето биле воодушевени и на неа и кажале дека нејзиниот татко бил права ѕвезда на венчавката и дека и го украл шоуто. […]