Ознака: занимливости

Занимливости

Британец „го искачи“ Монт Еверест во својата зграда

Британскиот авантурист Џон Грифин (53) ја искористи насобраната енергија и слободното време за да „го достигне“ Монт Еверест во својата зграда. – Внесувањето јаглени хидрати е апсолутно клучно. Трошев, веројатно […]

Занимливости

Садењето во пластични чаши е апсолутен хит: Еве како да одгледувате овошје и зеленчук бесплатно и без капка хемија

Секој од нас во својот дом има вишок пластични чаши, а исто така сите редовно купуваме овошје и зеленчук. Па зошто тогаш да не заштедиме малку и да бидеме поздрави? […]

Вести

Во Македонија има 48 правни субјекти кои го содржат името „Корона“

Во Македонија има 48 правни субјекти кои го содржат името „Корона“. Откако на Алсат беа прикажани снимки од Куманово, како и погребално претпријатие со име КОРОНА, направивме проверка. Името КОРОНА, […]

Занимливости

ВИДЕО: Сакаше да јава метла како вештерка, но заборави на гравитацијата

Оваа симпатична жена од Англија изгледа планирала да стане суперѕвезда на социјалните мрежи. И успеа во тоа, но не на некој позитивен, туку на урнебесен начин. Нејзината цел, ако ја […]