Ознака: занимливости

Занимливости

Можете ли да го пронајдете кучето на оваа фотографија? На сопственикот му биле потребни речиси 10 минути за да го воочи

Кога станува збор за криење и камуфлажа, мачките се вообичаено подобри од кучињата. Интернетот е преполн со фотографии од добро скриени мачки кои е навистина тешко да се пронајдат. Но, […]

Занимливости

Секоја чест бабичке: 94-годишна жена открива што направила со љубовницата на нејзиниот сопруг

Името на дамата е Дорис и таа има 94 години. Нејзиниот внук ја снима додека раскажува како го решила проблемот со жена која некогаш одамна била љубовница на нејзиниот сопруг. […]

Занимливости

ВИДЕО: На водителка и падна заб среде вести, реакцијата е хит

Гледачи на украинската телевизија TCH доживеаја неочекувано шоу кога водителката Маричка Падалко изгуби заб среде вести во живо. Камерата, се разбира, сними сè, а видеото брзо започна да се споделува […]

Занимливости Занимливости

20 занимливости за светот кои со сигурност ќе ве насмеат !!!

Дали знаете колку држави во Европа имаат само една граница, зошто во Того мора да се жените ако и доделите комплимент на дама и зошто во канадскиот Глендон луѓето се […]

Занимливости

Ќе ве насмее до солзи: Нема да верувате во што гледа оваа бабичка!

Смешна слика стана вирална по социјалните мрежи. Ситна баба си се потсети на младоста и се загледа во кукла во излогот на продавница. Погледнете што „ѕиркаше“ бабата.

Занимливости

Фотографија од човек кој носи маска преку очите и предизвика бурни реакции

На територијата на Белград обавезно е носењето маски во градскиот превоз и во сите затворени простории по одлуката на Владата на Србија, но не секој ги почитува мерките. Патник, зад […]

Занимливости

Што открива за вас бојата на маската што ја носите?

Модните дизајнери брзо се вклучија во борбата против ковид-19 и преку дизајнирањето маски заработуваат многу пари. Други ја искористија ситуацијата за да го искажат своето политичко мислење, па може да […]

Занимливости

“Заменски тато”: Отворил Јутјуб канал за сите деца кои растат без татко

Роб Кени кој пораснал без татко, станал вирална сензација откако отворил Јутјуб канал за да споделува “татковски совети” со сите деца кои се во слична позиција. Таткото на две деца […]