Ознака: занимливости

Занимливости

Како шпанската полиција ги забавува граѓаните?

На социјалните мрежи деновиве кружи видео од полицајци во Шпанија кои патролираат низ градот со возилата, но освен тоа, прилично добро го забавуваат народот. These Spanish policemen know exactly how […]

Занимливости

НОСТАЛГИЈА: Овие работи никогаш нема да ги сфатат лицата родени после 1995-та година

Ниту ние сме имале детство како нашите родители, ниту нашите деца некогаш ќе знаат какво сме имале ние. Можеме само да им раскажуваме. Секое време си носи свои убавини, поради […]

Занимливости

Украл автомобил со штотуку починат маж

Американец од Лос Анџелес, Калифорнија, украл автомобил во којшто се наоѓало тело на штотуку починат маж. -Погребникот го паркирал возилото пред црква, оставајќи го моторот вклучен додека внесувал еден од […]

Занимливости

Не користат завеси, се работи 7 часа, во јули сите на одмор – Најчудните факти за Норвешка

Вероника е жена од Латвија која веќе 7 години живее во Норвешка. Според неа, во овој период се промениле многу аспекти од нејзиниот живот – од облеката, па сè до […]

Занимливости

Загатка: Дали можете да ја пронајдете сметка во хаосот на масата?

Додека некои луѓе меѓу новогодишните одлуки напишале дека треба конечно да почнат со вежбање, други одлучиле да бидат уредни, па за нив е идеална оваа загатка дизајнирана од вработените во […]