Ознака: зачини

Кулинарство

ВКУСЕН РУЧЕК! Динстани шампињони во павлака со зачини!

Идеално како прилог за месо.Состојки: 300г шампињони 1 главица кромид Зачин Оригано Мелен бибер Лист од магдонос 1 чешне лук 1 лажица павлака 1 зелена пиперка Масло Подготовка: Шампињоните измијте […]

Кулинарство

Засече огромен кромид на кришки а потоа го спржи. За десет минути имала вистинска гозба за цело семејство и пријателите!

Засече огромен кромид на кришки а потоа го  спржи. За десет минути имала  вистинска гозба за цело семејство и  пријателите!Пржен кромид може да се најде во секојдневното јадење и  може […]