Ознака: здравствена состојба

Македонија

Адвокатката Фрчкоска ќе бара да се укине притворот на Јанева, заради влошена здравствена состојба

Здравствената состојба на поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е влошена,  потврди нејзината адвокатка Ирена Фрчкоска во интервјуто за ТВ“21“. Јанева која е во притвор за “Рекет“ е под постојана […]

Вести

Повторно се тресеше: Се влошува здравствена состојба на Ангела Меркел?!

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, за време на воените почести при приемот на финскиот премиер Анти Рине, повторно не се чувствуваше добро и трепереше. Ова е третпат како се случува […]

Вести

 Светот е загрижен за здравјето на Меркел, по двете снимки каде цело тело ѝ се тресе

Ангела Меркел месецов двапати беше уловена на камера како неконтролирано се тресе, па толку требаше за да започнат шпекулациите за нејзиното здравје. На 18-ти јуни, 64-годишната Меркел беше забележана како […]

Сцена

Позната е здравствената состојба на најславниот водител, со месеци не можел убаво да дише

Познатиот американски телевизиски водител Лари Кинг (85) доживеа срцев удар, по што е пренесен в болница. Тој со месеци имал проблеми со дишењето, наведува неименуван извор за ТМЗ, додавајќи дека […]

Регион

Еди Рама имал срцев удар, итно пренесен во болница

Албанскиот премиер Еди Рама итно е префрлен во болница во Берлин поради проблеми со срцето, објавија албанските и косовските медиуми. – По прединфарктот што Еди Рама го преживеа во Тирана, […]

Вести

Позната состојбата на бремената жена повредена во несреќата

Заменик-министерот за здравство Асим Муса изјави предмалку дека бремената жена која била патничка во автобусот е во стабилна состојба, објави Независен. Рече дека сите повредени се примаат на Ургентниот центар […]

Сцена

Пристигнаа првите резултати од анализите, познато дали Дарко Лазиќ возел пијан

Пејачот Дарко Лазиќ кој вчера доживеа тешка сообраќајна несреќа, според првичните резултати од анализата на крвта возел под дејство на алкохол и имал 1,39 промили алкохол во крвта. Со анализа […]

Сцена

Дарко Лазиќ се уште не може да оздрави откако беше пукано во него

Популарниот пејач Дарко Лазиќ неодамна доживеа вистински пекол откако во него беше пукано со пиштол од непознати лица кои се обиделе да го ранат пејачот. Откако за среќа пејачот не […]

Вести

Деца со дијабет завршуваат во кома, одговорност од надлежните нема

Четири деца за една недела завршија во болница поради дијабет, кој претходно воопшто не бил констатиран. Вчера во Клиниката за детски болести во Скопје било хоспитализирано девет годишно дете. Истото […]

Вести

Позната здравствената состојба на момчињата спасени од пештерата во Тајланд

Сите 12 деца спасени од поплавената пештера во северен Тајланд ќе бидат пуштени од болница во четврток, изјави денеска министерот за здравство Пијасакол Саколсатајадом. Тој рече дека младите фудбалери и […]

Сцена

Каква е состојбата на Шумахер?

Семејството Шумахер веќе извесно време го критикуваат бидејќи ја чуваат состојбата на Михаел во тајност, далеку од очите на јавноста, а неговите фанови сметаат дека треба да знаат повеќе околу […]