Ознака: зима

Живот

Кога ќе дојде зима него животот му виси на конец – ова дете има ретка болест и не е отпорно на ладно време!

Седумгодишниот Британец, Томи Лич морал минатата зима да ја помине во болница поради ретка состојба кај која ладното време предизвикува алергиска реакција. Кога и да му биде ладно тој повраќа, […]

Нега и убавина

Како да ја подготвите косата за студеното време?

Есента и официјално пристигна, а со неа се намалуваат температурите, што може да биде штетно за косата. Како може да бидете сигурни дека вашата коса е подготвена за студентите денови […]

Вести

Во сабота зима

Под влијание на влажна и студена воздушна маса од север, во текот на претстојната ноќ во поголем дел од државава ќе има повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат […]

Живот

Врската со колега најмногу зајакнува за време на ладните денови

Кратките, ладни и тмурни денови, нè тераат да се заљубиме во колега. Барем така вели британското истражување, врз основа на одговорите на 2.000 вработени. Причината или поводот се традиционалните новогодишни […]

Живот

Зимата е создадена за кисела зелка и краставички – Знаете ли зошто?

Дали сте знаеле дека покрај тоа што се вкусни, овие производи се многу здрави? Киселите краставички се сестран поризвод – совршено се комбинираат со риба и месо и се одлични […]

Мода

Патики носиме и во зима – имаме супер идеи како да ги комбинирате!

Спортската и лежерна естетика, оддамна не е резервирана само за викендите со спортски активности, туку ја применуваме во нашето секојдневие, во секоја прилика кога може да искомбинираме по некое спортско […]

Вести

Подгответе го возилото за безбедно возење во зима

Изминативе неколку дена, особено во текот на вечерта и во раните утрински часови, ниските зимски температури го земаат својот „данок“ на возилата и ѝм прават проблем на возачите. Па така, […]