Ознака: знаме

Вести

Видео:Дрон со знамето на голем Албанија леташе над Скопје

На дерби-натпреварот меѓу екипите на Шкупи и Вардар, се случи провокација, слична како на натпреварот меѓу Србија и Албанија. Над стадионот „Чаир“ се појави знаме на Голема Албанија, управувано на […]

Вести

Албанските медиуми објавија снимка – познат идентитетот на уапсените во Куманово

Две млади момчиња од кумановско Слупчане се лицата кои попладнево го симнаа македонското знаме од јарболот на кумановскиот плоштад и поставија албанско знаме. Станува збор за Л.С. и Љ.К. кои […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ со осуда за инцидентот со македонското знаме во Куманово, бараат откривање и санкција за сторителите

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕВМРО ДПМНЕ бара итно откривање и најостро санкционирање на сите сторители на овој вандалски и антидржавен чин со кој што се гази […]

Вести

ФОТО: Почнува ли реализацијата на елементите од Тиранската платформа ?

Попладнево се случи инцидент во Куманово, кога поголема група млади Албанци одлучи да го симне македонското државно знаме од плоштадот во Куманово.На местото на македонското знаме, групата го качила знамето […]

Издвојуваме

Независна унитарна Македонија со еден македонски јазик, едно македонско знаме, отфрлање и стоп на тиранската платформа

ЧЕСТВУВАЊЕ ЗА МИХАИЛ ГЕРЏИКОВ ПОД МОТОТОВо организација на МПЗ Тодор Александров беше органзиаринао чествување и панихида за Михаил Герџиков.Чествувањето беше под  мотото за Независна унитарна Македонија со еден македонски јазик […]

Вести

Гори британското знаме-Ден по масакрот мистериозни постери во Лондон

Постер на кој е покажано запалено британско знаме, се појави на автобуската станица во Лондон.Шокантниот постер со британското знаме, е поставен на денот кога поради масакрот во Лондон, знамињата биле […]

Вести

ФОТО: Македонското знаме развеано на светски куп во скијачки летови во Словенија

Македонското знаме се развеа во Словенија, а камерите на популарниот спортски канал Еуроспорт го забележаа моментот.За време на пренос на светскиот куп во скијачки летови кој се одржува во Планица, […]

Вести

Скопјани отпоздравуваа и се приклучија на црвено-жолтите

Денеска е 24 ден откако граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ ги почна масовните протести во Скопје, на кои набрзо се приклучија 42 градови и населени места.Граѓаните секојдневно излегуваат на улиците […]

Вести

ФОТО: Македонското знаме развиорено на Порта Македонија

Огромно македонско знаме вечерва беше пуштено врз Порта Македонија испраќајќи порака дека Македонија е една и нема никој да наметнува туѓи платформи. Порта Македонија е симбол на историските борби и […]

Вести

Ванковска: Оние кои фрлаа со бекатон по главите на полицајците и уриваа споменици, сега се бунат за протест на оние кои ги одбрале боите на државното знаме!

СИТЕ партии треба да ја отфрлат ЗАЕДНО албанската платформа и тоа под ИТНО. Таа е можеби пишувана во Скопје, ама е заверена во Тирана. Таа задира во сериозни прашања, за […]

Вести

Граѓаните масовно истакнуваат македонски знамиња за поддршка на Македонија

Од ден во ден сè повеќе граѓани од сите страни на Македонија, на своите домови истакнуваат македонски знамиња за поддршка на граѓанска и унитарна Македонија. Денеска се приклучија и беровчани.Граѓаните […]

Вести

ФОТО: Врие во Велес поради пораките за двојазичност и федерализација!

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи по вчерашното истакнување на албанско знаме на митингот на СДСМ во Велес. Многу негативни коментари, граѓаните се разочарани и гневни.На вчерашниот митинг на СДСМ […]