Ознака: знаме

Вести

СДСМ го исфрли македонското знаме во своите настапи!

Постепено, албанското го заменуваше местото на македонското знаме, а сега СДСМ целосно го исфрли од своите настапи. На претставувањето на кандидати за ИЕ 2, се вееше само албанското знаме. Место […]

Фото

Најголемото македонско знаме

Боите на македонското знаме, се вееја во салата Борис Трајковски, па погледнете ја импресивната фотографија од најголемото македонско знаме. Навивачите на Металург гордо го бодреа нашиот најдобар ракометен тим, кој […]

Балкан

Нападнат поради амблем на српската војска

Кумановската полиција го приведе и поднесе кривична пријава против 33-годишниот А.Д. од кумановско Черкеско село, откако нападнал лице кое носело јакна со амблем на војската на Република Србија. Инцидентот се […]