Ознака: изневерување

Љубов и секс

Видови изневерувања според целта на партнерот. Првото е НАЈЛОШО!

Протестно неверство – тоа е одмазда на човекот кој добива од својот партнер студенило и болка.Романтично неверство Тоа е бегство од рутината и монотоноста на семејниот живот преку нови искуства, […]

Љубов и секс

Зошто жените изневеруваат?

Дознајте ги најчестите причини зошто жените изневеруваат  Недостаток на секс Сексуално незадоволените жени знаат зошто ги изневеруваат мажите кои не им угодуваат во постелата. Задоволството кое изостанува и рутината од […]

Љубов и секс

Докажано – најмногу изневеруваат русокосите девојки

Според едно истражување, бојата на коса има врска со верноста. Се покажало дека русокосите најмногу изневеруваат.  Интернет страницата Cheatterville неодамна направи и анкета за да дознае дали бојата на коса […]

Сцена

Го изневери со 20 мажи

  Како може девојка која има полни раце работа во шоубизнисот да успее да го изневери момчето со 20 мажи, се запраша Роб Кардашијан на твитер. Тој научи од своите […]