Ознака: Илија Димовски

Избор на уредникот

Пукна тиквата. Децата на Мицковски се оградија од Илија Димовски за бројките со дрогата

Извесниот Стефан Андоновски кој никој не го знае баш, а истовремено е член на ИК на Мицковски се огради денеска од Илија Димовски и тоа јавно, што е малку незгодно […]

Вести

Ќе им се суди за Талир на раководството на Груевски

Одобрено е од судот обвинението за случајот „Талир“ со кое поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ексгенералниот секретар на Владата и на партијата, Кирил Божиновски, поранешниот министер за транспорт и […]

Коментари

Илија Димовски со хвалоспев за Таљат Џафери! Продолжува слободниот пад…

Кого се ДПМНЕ со години ни кандидирало и наметнувало како првенец. До каде ќе падне партијата? Не е воопшто јасно што го мотивира Димовски вака да се однесува, да го […]

Вести Македонија

Немаме двотретинско мнозинство

– Никој не го чепка името Македонија. Дајте да појасниме дали имаме територијални претензии, што ќе правиме, Солун ќе го освојуваме? Знам дека никој нема територијални аспирации, рече премиерот Зоран […]

Фото

Илија Димовски шета по планините

Додека во Македонија да не речеме гори Илија Димовски шета по планините. Атмосферата е се позагреана секојдневно како што наближува референдумот. Дел од пратеничката група на Груевски и Мицковски веќе се […]

Вести

Димовски: Ќе поднесам иницијатива до Уставниот суд за Законот за употреба на јазиците

Пратеникот Илија Димовски преку својот фејсбук профил најави дека ќе поведе иницијатива пред Уставниот суд на Република Македонија за поништување на Законот за употреба на јазиците кој претходната недела беше […]

Издвојуваме

Илија Димовски: Овој конгрес не е демократски!

Со жалење ги информирам делегатите на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ дека нема да присуствувам на Конгресот затоа што раководните лица и органи во партијата не создадоа и не овозможија услови за […]

Вести

Димовски: Еден кандидат во животна опасност, друг претепан, на трет му вперија пиштол во глава, така е кога СДСМ е на власт

Димовски: Еден кандидат во животна опасност, друг претепан, на трет му вперија пиштол во глава, така е кога СДСМ е на власт Еден кандидат во Кичево испукан и во животна опасност, […]

Вести

Отворено писмо од Илија Димовски до Талат Џафери

Илија Димовски, координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ испрати оптворено писмо до собранискиот спикер, Талат ЏафериВо име на сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Кoлицијата „За подобра Македонија“ сакам остро да […]

Вести

Димовски: Катастрофа во најава…

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на својот Фб профил постираше фотографија со графикон за Директните инвестиции во Република Македонија во периодот од мај и јуни годинава. Инаку периодот бележи пад во […]

Вести

Димовски: ВМРО- ДПМНЕ и Коалицијата подготвува пакет од нови осум закони во интерес на граѓаните на Македонија

Сакам повторно по не знам кој пат да побарам од господинот Талат Џафери во најбрз можен рок да свика седница во согласно со деловникот и во согласно со барањето од […]

Вести

Димовски: Спротивно на Деловникот, извештајот на Комисијата за финансирање и буџет не е потпишан од претседателот на работното тело, туку од други пратеници

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски даде процедурална забелешка на почетокот од денешната 5-та седница на Собранието на Република Македонија каде треба да започне дискусијата по Извештајот за работата на Агенцијата […]