Ознака: интервју

Македонија

Рускоска на “Сител“: Синот на Катица рече дека вториот телефон е загубен во Белград (ВИДЕО)

Во интервју за ТВ “Сител“ јавниот обвинител Вилма Рускоска, која од премиерот Зоран Заев беше предложена за раководител на ЈО за гонење на организиран криминал и висока корупција, во однос […]

Живот

Работи што не треба да ги кажувате доколку сакате да го добиете работното место

Разговорот за работа е навистина стресна ситуација во која луѓето можат да кажат сешто. За ова се свесни и работодавците, па обично ги занемаруваат ситните пропусти и непромислените изјави. Но, […]

Сцена

Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството

Една од најпопуларните млади пејачки Александра Пријовиќ претходната година стапи во брак со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ. Оваа година во март, Филип и Алесандра го добија синот Александар. […]

Сцена

Лепа Брена забрани да ја викаат “бабо“, а потоа откри каква мајка е Александра

При давањето на последното интервју, Лепа Брена уште на самиот почеток го предупредила новинарот дека ќе го прекине интервјуто ако тој ја ословува како „баба“. „Јас сум само сопруга на […]

Вести

Eден ден ќе се вратам во Македонија, тука сум за да се засолнам од политичкиот прогон

Апсолутно имам намера еден ден да се вратам во Македонија. Тука сум за да се засолнам од политичкиот прогон откако увидов дека сите апсурди се надминати и дека властите имаат […]

Македонија

Груевски: Јас еден ден ќе се вратам!

Бегалецот Никола Груевски во вечерашното интервју на Сител, рече дека азилот во Унгарија го добил поради политички прогон. -Пред повеќе од речиси два месеци имам азил, поради политички прогон. Властите […]

Свет

Постои надворешен притисок за зачленувањето на Македонија во НАТО, тврди Путин

Во интервјуто за српските весници „Политика“ и „Вечерње новости“ во пресрет на утрешната посета на Белград рускиот претседател,  Владимир Путин изјави дека политиката на САД сериозно го дестабилизира Балканот, а […]