Ознака: Ирма

Вести

Ураганот Ирма се приближува кон Бахами

Откако урганот Ирма предизвика огромни штети во северниот дел на Кариби, почна да се движи кон Бахамските Острови.– Поради ураганот, до утре напладне ќе биде затворен меѓународниот аеродром во Насау, […]

Вести

Најмалку седум жртви на ураганот „Ирма“

– Ураганот Ирма го уништи карипскиот остров Барбуда и предизвика штета, која засега се проценува на околу 150 милиони долари или 10 проценти од бруто-домашниот производ во земјата. изјави премиерот […]

Вести

Ураганот Ирма ја уништи зградата на француската Влада на Карибите

Ураганот Ирма предизвика голема штета и поплави на Карипските Острови, а францускиот министер за внатрешни работи Жерар Колом денеска изјави дека на островот Свети Мартин уништена е зградата на француската […]

Вести

Во Порторико прогласена вонредна состојба поради ураганот Ирма

Гувернерот на Порторико, Рикардо Росело денеска прогласи вонредна состојба и ја активира Националната гарда поради доаѓањето на ураганот Ирма.– И покрај економските предизвици со кои се соочува Порторико, одобрен е […]

Сцена

СОЛЗИТЕ САМИ ТЕЧАТ: Емина Јаховиќ ја исполни најголемата желба на болно девојче!

Емина Јаховиќ ја покажа хуманата страна и ѝ го разубави денот на болната Ирма. Пејачката заедно со Ирма го прославија нејзиниот 11-ти роденден.Девојчето било пресреќно што гледа пред себе, бидејќи […]