Ознака: Исламска држава

Вести

Предупредување: Џихадистите пристигнуваат во Европа и ќе ги нападнат овие земји!

Белгиската полиција доби предупредување од Антитерористичката агенција за разузнавање дека групa борци од Исламска држава планираат напади во Белгија и Франција и дека тие неодамна од Сирија допатувале во Европа, […]