Ознака: Италија

Вести

Италијанските судови воведоа „онлајн разводи“, и затрпани се со барања

Италијанските судови воведоа „онлајн разводи“, затрпани се со барања КОРОНА ВИРУСОТ и пандемијата влијаат на сите аспекти од животот, па карантинот во Италија го зголеми и бројот на оние што […]

Вести

Брегу: Италијанските протоколи за лекување на КОРОНА се доставени до државите од Западен Балкан

Брегу: Италијанските протоколи за лекување на КОРОНА се доставени до државите од Западен Балкан Италијанските протоколи за лекување на пациентите заболени од Ковид-19, преведени на сите јазици на земјите од […]

Вести Контроверзни фајлови

Пратеничката Сара Куниал: Италија беше жртвувана на олтарот на глобалистите

Шпионирани, потчинети, третирани како криминалци од страна на власта која за два месеци ни ги уништи основните, природните и уставните права. Парламентот е заменет со вашите полициски сили кои ја […]

Вести

Италија: бројот на смртни случаи е најмал од 14 март, опаѓа бројот на заразени

Италија: бројот на смртни случаи е најмал од 14 март, опаѓа бројот на заразени Смртните случаи од епидемијата COVID-19 во Италија беа 260 во неделата, што е најмалку од 14 […]

Вести Инстаграм

Коронавирус: Бјанка Добриу модел од Болоња, позитивна и по 57 дена (и шест тестови)

Коронавирус: Бјанка Добриу модел од Болоња позитивна и по 57 дена (и шест тестови) Таа во болница била примена на 28 февруари, во Болоња со симптоми на коронавирусот. Веќе од […]

Вести

Конечно добри вести од Италија: Има повеќе респиратори отколку пациенти на Интензивна нега

Италијанскиот специјален комесар за вонредни состојби вели дека за прв пат од почетокот на пандемијата има повеќе респиратори отколку пациенти на одделенијата за интензивна нега. -Тоа ни дава сила да […]

Вести

Италија објави, олеснување на карантинот од 4 мај

Италија пред крајот на оваа недела ќе ги објави своите планови за постепено олеснување на карантинските мерки воведени за борба против новиот коронавирус. Спроведувањето ќе почне на 4 мај, објави […]

Вести

Дали Италија би застанала на нозе кога сите би го направиле ова? Го откажале одморот, но се одрекле од депозитот од 300 евра

Дали Италија би застанала на нозе кога сите би го направиле ова? Го откажале одморот, но се одрекле од депозитот од 300 евра Пар германски туристи го откажале одморот во […]