Ознака: канал 5

Издвојуваме

Петровски: Ѝ се закануваа на Арсовска дека ќе ѝ сечат раце, нозе, се закануваа со деца – Големите партии станаа мафијашки структури!

Во денешното гостување во “Само вистина” на Канал 5 телевизија, Филип Петровски истакна дека големите партии на власт, во опозиција и оние кои претендираат да бидат власт користат невидени методи […]

Вести

„Само Вистина“ со Филип Петровски и Петар Колев – Македонија меѓу пандемијата и изборите

„Само Вистина“ со Филип Петровски и Петар Колев – Македонија меѓу пандемијата и изборите Дебата за пандемијата на КОРОНАВИРУСОТ и состојбата на нацијата која што е нарушена од карантинот кој […]

Вести

Северно-корејски живот дојде во Македонија: Еве го планот на СДСМ за „непослушните медиуми“

Заев најави слободни медиуми од кои ќе сака критика, а владеењето му започна со јавни извинувања на телевизии за искажани ставови во минатото. Би било смешно да не беше трагично.Буквално […]

Вести

Паника! Снимен земјотресот за време на вестите на Канал 5!

Во текот на земјотресот  се нишаа мониторите во собата на техничарите. Техничарите и организаторите на информативната програма во телевизијата „Канал 5“ ја напуштија просторијата по ударот на земјотресот, кој со јачина […]

Вести

Помош од три милиони денари од телевизија Канал 5 за поплавените подрачја

Три милиони денари хуманитарна помош од Канал 5 телевизија за жителите погодени од катастрофата од епски размери.Во Канал 5 пристигнаа камионите со вода, сокови и храна кои ќе бидат дистрибуирани […]

Сцена

„Екстра Ексклузив“ со ексклузивна прослава

Скопскиот Club Social вчеравечер беше местото кадешто се собраа најпопуларните, најуспешните и најубавите градски фаци. Многу гости, а причина една – првиот роденден на емисијата „Extra Exclusive“!Скопскиот Club Social вчеравечер беше местото кадешто се […]