Ознака: Катица Јанева

Вести

Јованоски: Јанева и СДСМ ја прогласуваат за нелегална секоја институција поддржана од народот

Катица Јанева се однесува како да е над се во државата, преку нејзината уста, а и преку устата на опозицијата и тие шарени слушаме немало парламент, бил нелегално избран, Уставниот […]

Вести

Дали во Берово се крои шарената есенска стратегија?

Последните 2 – 3 дена поминаа во знакот на специјалната јавна обвинитела Катица Јанева и нејзиниот настап во Собранието за презентирање на годишниот извештај за работата на нејзината институција.На целата […]

Вести

Од двата обвинителни акти кои ги подигна Катица, еден вратен поради правна неписменост!

Поради процесни пропусти, Основниот суд Скопје 1 го врати назад првиот обвинителен предлог на СЈО против седуммината вработени во УБК. Ваквата правна неписменост на СЈО е само уште еден во […]

Вести

Катица Јанева почна да бара поддршка и од криминалците под контрола на СДСМ

По фијаското со интервјуто на македонската телевизија и крајно правната неписменост која ја демонстрираше во Законодавниот дом каде одби да даде одговори како и каде СЈО ги троши парите од […]

Вести

Топузова: Јанева да каже каде ги потрошени парите

За специјалната обвинителка Катица Јанева и она што деновиве се случуваше во собранието, гостин во вестите на ТВ Нова беше независната пратеничка Роза Топузова која ја искритикува работата на Јанева […]

Вести

Мукоски до Јанева: Би требало да се извините или да си дадете оставка

На денешното продолжение на седницата на Комисијата за политички систем каде се разгледува Извештајот за работата на СЈО, можноста прв да и се обрати на Катица Јанева ја имаше пратеникот […]

Вести

Дали СЈО ќе ја финансира кампањата на СДСМ за изборите на 11 декември?

Што се крие во фамозниот финансиски извештај на Специјалното јавно обвинителство и зошто специјалната обвинителка Катица Јанева вложува максимални напори, да скрие од граѓаните како се трошат народните пари.Јанева вчера […]