Ознака: кашкавал

Кулинарство

Супер идеја за ненадејни гости!

Четири  најдобри  работи на светот- леб, месо, кашкавал и лук-  споени  во  една  боженствена импровизирана комбинација?  Изгледа звучи  грнијално, а воопшто  не се сомневаме дека вкусот  е уште подобар. За подготовка […]

Кулинарство

Одлична идеја за неделниот ручек: Мусака со сланина и кашкавал

Потребно  е само  да ги следите упатствата прикажани  во видеото и  вашето семејство ќе го обожава овој ручек.Потребни  состојки: 6 компири 8 ленти сланина 1 главица кромид 500мл павлака Малку […]