Ознака: кокос

Кулинарство

Љубители на кокос, навалете! Рецепт за превкусни палачинки со кокос и бело чоколадо

Не мора премногу да ги убедуваме љубителите на кокос дека вреди да се испроба овој рецепт за палачинки. Смесата за овие палачинки е збогатена со кокосово брашно, а го има […]

Кулинарство

Љубители на кокос, навалете! Рецепт за превкусни палачинки со кокос и бело чоколадо

Не мора премногу да ги убедуваме љубителите на кокос дека вреди да се испроба овој рецепт за палачинки. Смесата за овие палачинки е збогатена со кокосово брашно, а го има […]

Кулинарство

САД ОД КОКОС: Десерт кој ве повикува на уживање на сонцето

Се надеваме дека наскоро доаѓаат вистинска пролет и потопли денови. Затоа, оставете го овој сад со кокос да предизвика температури над 20 степени и уживајте во сонцето. Првично, идејата беше […]

Кулинарство

Чоколаден сутлијаш со кокос, здрав, брз и многу вкусен десерт!

Сутлијаш во сосема друга варијанта – измешајте чоколадо, ориз и кокос и уживањето е загарантирано! Состојки: 1 чаша ориз 2 чаши вода 0,5 литри млеко 5 лажици кокос 3 четвртини […]