Ознака: комуникација

Вести

Зоки Кичеец од притвор комуницирал со мобилен телефон

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интеврју на ТВ 24 потврди дека Зоран Милески Кичеец додека беше во притвор користител мобилен телефон. На прашањето дали откриле со кого Кичеец комуницирал од […]

Живот

8 совети кои ќе ви помогнат да бидете смирен родител без да го изгубите авторитетот

Денес многу родители се обидуваат да ги дисциплинираат нивните деца со повишување на тонот и викање, мислејќи дека тоа ќе вроди со некаков плод. Но што кога ќе изгубите контрола? […]

Живот

За да звучите попаметно, избегнувајте да ги кажувате овие 7 зборови

1. Онака Ова е зборот од којшто треба да се ослободите најпрво. Обидете се да изброите колку пати го употребувате во еден разговор и ќе се изненадите. Внимателно одбирајте ги […]

Контроверзни фајлови

Баба Ванѓа предупредила за постоењето на вонземјани!

Баба Ванѓа знаела за средба на американските космонаути со вонземјани, тврди човекот кој 18 години постојано се грижел за потребите на јасновидката.Петар Баков, дипломиран математичар на Софискиот универзитет, има напишано […]

Автомобилизам

Во иднина автомобилите ќе разменуваат информации со патната инфраструктура

Компанијата „Ауди“ учествува во шест проекти, чија цел е да се подобри комуникацијата меѓу автомобилите, но и меѓу автомобилите и инфраструктурата.Ауди се приклучи на експерименталната програма Digital Motorway Test Bad, […]

Живот

„Сопругот не сака да зборува со мене. Па, зошто тогаш се ожени со мене?!“

Суада почнала да чувствува дека нејзиниот сопруг се оддалечил од неа. Или не ѝ обрнувал внимание, или бил груб и агресивен кон неа.Таа и понатаму се надева дека ќе зборуваат […]