Ознака: контроверзни фајлови

Контроверзни фајлови

Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 (видео)

Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 (видео) Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 Летачки објекти снимени на Месечината, март 2020 Posted by Puls24.mk on Saturday, April 4, 2020 […]

Контроверзни фајлови

РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ ИЛИРИТЕ-АЛБАНЦИ И ГЕГИТЕ (ТРЕТ ДЕЛ)

Најнапред текстот ќе го отворам со познатото дело на македонскиот поет и преродбеник Григор Прличев. Во неговото дело „Сердарот“ (грчки: Ο Αρμάτωλος) напишано во 1860 година има многу интересни изјави што ќе ни бидат од исклучителна корист. […]

Контроверзни фајлови

Разоткриена е една од најстрого чуваните тајни на Ватикан!

Викиликс објавија пораки на својот сајт, кои покажуваат дека Ватикан знае за постоењето на вонземски суштества и уште поинтересно, дека дури и комуницираат со нив. Објавените пораки на сајтот на […]

Вести

Планетарно досега 111.381 луѓе заразени со коронавирус, починале 3.882 лица

Според последните податоци, во светот досега се регистрирани 111.381 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 3.882 лица, а 62.661 оздравеле. – Едно лице кое работело на одржување на […]

Контроверзни фајлови

Што се наоѓа под Кремљ?

Колку беа успешни обидите да се најдат скривниците и тајните подземни ходници во најпознатата тврдина во Европа? Московскиот Кремљ, најголемата зачувана тврдина во Европа, во себе крие многу тајни. Многу […]

Занимливости Контроверзни фајлови

КРИСТАЛИ ЗА ПЛОДНOСТ И БРЕМЕНОСТ

Во следниов текст ќе имате прилика да прочитате и научите, кои кристали и како ја зголемуваат плодноста кај мажите и жените и секако помагањето при зачнување и бременост. Ова се исцелителни […]

Вести Контроверзни фајлови

Главниот обвинител на Хрватска бил масон! Побара да го разрешат!

Главниот хрватски јавен обвинител Дражен Јелиниќ испрати барање до владата во Загреб да биде разрешен од функцијата, бидејќи бил дел од масонска ложа. Оставката следува по неговиот разговор со министерот […]