Ознака: контроверзни фајлови

Контроверзни фајлови

Жена починала во болница: Она што се случува ЌЕ ВИ ЈА ЗАМРЗНЕ КРВТА ВО ВЕНИТЕ!

Ова видео од камера за надзор во една кинеска болница, во моментов кружи по интернетот и покажува жена која во истиот момент го изгубила животот.Но, она што се случува на […]

Контроверзни фајлови

Бизарно: Најдено тело на суштество што наликува на човек со крилја!

Група истражувачи на паранормалното се обидуваат да ја одредат природата и потеклото на чудното суштество со крилја што беше откриено во Мексико.Оваа мала необјаснета работа наликува на нешто што има […]

Контроверзни фајлови

МОРНИЧАВО: Се појави ДУХ на сликата од несреќата во САД!

На почетокот на неделава се случи фатална сообраќајна несреќа во Кентаки, каде загина возач на мотор.Возач на камион кој се нашол во близина ја сликал несреќата, која набрзо стана вирална […]

Контроверзни фајлови

Ќе ве полазат МОРНИЦИ: Ова се најпознатите НЕОБЈАСНЕТИ телефонски повици!

Низ историјата има многу чудни инциденти што влучуваат мистериозни повици што придонеле чудните настани да изгледаат уште повознемирувачки.Еден од нив се случува на озлогласениот 22 ноември во 1963 год. на […]

Контроверзни фајлови

The Sun: Пророчицата која го предвиде 11. септември, го предвиде и Брекзит!

Таблоидот The Sun објави материјал, во кој информира своите читатели дека Брекзит бил замислив и пророкуваше од бугарската пророчица Ванѓа многу одамна.Под наслов „Се шегувате, нели? Дали слепата пророчица која […]

Контроверзни фајлови

Ова се десетте најскандалозни тајни на масоните

Масоните се едно од најтајните и најконтроверзните религиозни групи во светот. Тие постојат со векови, и отсекогаш се цел на шпекулации и теории на заговор. Се верува дека масоните ги пренесуваат […]

Контроверзни фајлови

Сателитите ги открија тајните воени бази на САД низ светот

Сателитите ги „открија“ тајните воени бази што САД ги има ширум светот. Овие бази не можеа да бидат видени на програмите за сателитски преглед на Земјата достапни за граѓаните. Еве […]