Ознака: контроверзни фајлови

Контроверзни фајлови

ЕЛВИС Е ЖИВ: Дали оваа снимка конечно ја докажа најпознатата теорија на заговор?

Еден ентузијастичен застапник на теоријата дека Елвис Присли е жив тврди дека може да го докаже тоа со оваа снимка.Имено, Кралот е забележан во својот дом во Грејсленд, како си […]

Контроверзни фајлови

Американски специјалец ПРИЗНА: Акцијата во која го „убивме“ Осама бин Ладен беше ЛАЖНА!

Претседателството на САД често е обвиено со лаги и тајни. Од изводот на родените, до се останато, Барак Обама е познат по безобзирните лаги. Па така, веќе никој не е […]

Контроверзни фајлови

Петте НАЈМИСТЕРИОЗНИ НАПУШТЕНИ МЕСТА во светот

Древните напуштени локации обично си доаѓаат со грда приказна за тоа зошто станале напуштени, но, во модерното време често се обвиени со мистерија. Ова се најмистериозните пет локации низ светот […]

Контроверзни фајлови

Што ако животот е видео игра? Оваа теорија ќе ве натера да се замислите!

Една од најновите теории за настанокот на животот е онаа дека животот е видео-игра.Имено, анонимен корисник на познат американски форум ја објаснува теоријата: Ако играме видео-игра доволно долго, со тек […]

Контроверзни фајлови

На фотографија стара 100 години пронашле ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ДЕТАЉ: Погледнете ги жените во вториот ред!

Оваа фотографија е стара повеќе од 100 години, но во последно време стана предмет на интензивна дебата на социјалните мрежи.Жена која се претставила како Линда, ја објавила фотографијата и напишала: […]

Контроверзни фајлови

Бев скептик, но се омажив со човек со натприродна моќ и работите СТАНАА ЧУДНИ!

Поранешен скептик за паранормалното открива дека откако се омажила со човек со натприродни моќи, се тргнало наопаку.Луиза Оукли Грин е научник, која целиот живот била скептик на темата натприродни способности. […]

Контроверзни фајлови

КОНЕЧНО ДОКАЖАНО: Хитлер не се самоубил, туку избегал и умрел од старост!

Иако официјално се знае дека Хитлер и неговата жена Ева Браун се самоубиле за да не ги фатат, освен недостатокот на факти, и најновите детални истражувања сега потврдуваат дека тие […]

Контроверзни фајлови

Зошто нема НИ КАПКА КРВ врз „камионот на смртта“ од Ница?

На интернет по масакрот во Ница, се појави неверојатна теорија на заговор во врска со камионот.Дали камионот кој е снимен, со дупки од куршумите, навистина оној камион со кој се […]