Ознака: коронавирус

Вести

Турција во тотален локдаун поради ширењето на КОРОНА до 17ти мај

Турција во тотален локдаун поради ширењето на КОРОНА до 17ти мај! Ердоган нареди од понеделникот да започне епидемиолошка мерка за потполно затворање на земјата до 17-ти мај со цел да […]

Вести

УШТЕ ЕДЕН ЦРН ДЕН ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 37 лица, а регистрирани се нови 86 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 808 тестирања, а регистрирани се 86 нови случаи на Ковид 19 во: Скопје […]

Вести

Се намалува бројот на заразени, но не и на починати од коронавирусот во земјава

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.841 тестирања, а регистрирани се 489 нови случаи на КОВИД-19 во: Скопје – […]