Ознака: корона вирус

Вести

Се влошува работата со КОРОНАВИРУСОТ во Русија, вчера најголем број на мртви до сега

Се влошува работата со КОРОНАВИРУСОТ во Русија, вчера најголем број на мртви до сега Само за 24 часа починале 232, што претставува најголем број од почетокот на пандемијата на КОРОНА […]

Вести

Филипче на ТВ Алсат, неопходно е угостителите да се придржуваат строго до правилата

Филипче на ТВ Алсат, неопходно е угостителите да се придржуваат строго до правилата Филипче вечерва гостуваше во ТВ Алсат и говореше за новите мерки кои Владата ги донесе денеска: Во […]

Вести

Од 1 јуни се укинуваат работењето од дома и работењето во ротации

Од 1 јуни се укинуваат работењето од дома и работењето во ротации Владата денеска донесе и објави сет на мерки на својата седница. Вечерва беа објавени на прес конференција. Од […]

Вести

Оливер Спасовски најави брзи избори во склоп на „новата нормалност“

Оливер Спасовски најави брзи избори во склоп на „новата нормалност“ Во своето обраќање во живо, предмалку Оливер Спасовски објави завршување на рестриктивните мерки. Се укина полицискиот час! Повикувајќи ги сите […]

Вести

Се укина полицискиот час!

Се укина полицискиот час! На денешна владина седница е одлучено полицискиот час да биде укинат од утре (среда 27 мај 2020 година). Денеска е последниот полициски час. Од утре нема […]

Вести

Комисија за заразни болести: Да се отворат угостителските објекти

Комисија за заразни болести: Да се отворат угостителските објекти Уште една неофицијална информација која многумина ќе ги израдува. КЗБ препорачала утрово на својата седница отворање на угостителските објекти. Се разбира […]

Вести

Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час Неофицијално на состанокот е од лучено од 1 јуни се отвораат границите на Македонија, а полицискиот час да се укине. Сеуште […]

Uncategorized Вести

УРГЕНТНО: Уште 4 работнички во Штип се позитивни, дополнително има и петти случај

УРГЕНТНО: Уште 4 работнички во Штип се позитивни, дополнително има и петти случај Вкупно пет нови случаи на заболени од КОРОНА ВИРУСОТ се регистрирани изминатите 24 часа во Штип. Петтиот […]